Evenimente - Summer Season: Concert in Romanescu Park - Open Air Theatre: Conductor Gian Luigi Zampieri
FILARMONICA OLTENIA CRAIOVA

0251.412.334

Agentia de bilete - program /
Ticket Agency Program:
Luni - Vineri /
Monday - Friday

Pret abonament  / 2018
(12 concerte): 240 lei /
Pret abonament redus (elevi, studenti, pensionari) / 2018
(12 concerts): 180 lei

* Preturi bilete: 30 lei
15 lei (elevi, studenti, pensionari);
* Preturi concerte extraordinare: 50 lei
25 lei (elevi, studenti, pensionari);
* Preturi recitaluri, camerale extraordinare și corale : 20 lei
10 lei (elevi, studenti, pensionari);

Elevii Liceului de Arte „Marin Sorescu” din Craiova și studenții Departamentului de Arte – Specializarea Muzică – al Facultății de Litere din cadrul Universității din Craiova să beneficieze de intrare gratuită la orice tip de concert, în limita locurilor disponibile.

0251.412.334 Secretariat

camerale extraordinare
Stagiunea estivală 2017 / Summer Season 2017

DUMINICĂ, 30 IULIE 2017, ORA 20:00, PARCUL ”NICOLAE ROMANESCU” - TEATRUL DE VARĂ /
SUNDAY, 30 JULY 2017, 20:00, ”NICOLAE ROMANESCU” PARK - THE SUMMER THEATRE

Stagiunea estivala v2_2017

ORCHESTRA SIMFONICĂ ȘI CORALA ACADEMICĂ ALE FILARMONICII „OLTENIA” /
“OLTENIA” PHILHARMONIC'S SYMPHONY ORCHESTRA AND ACADEMIC CHOIR

DIRIJOR / CONDUCTOR: GIAN LUIGI ZAMPIERI

SOLISTE / SOLOISTS:
MEE HYE LEE (soprană / soprano, COREEA DE SUD / SOUTH KOREA), SOON HYANG KIM (soprană / soprano, COREEA DE SUD / SOUTH KOREA)

Maestru de cor / Choirmaster: FLORIAN-GEORGE ZAMFIR

În program / Program:
Giuseppe Verdi: Uvertura operei „Forța destinului” / „The Force of Destiny” Overture
Johannes Brahms: Dansurile ungare nr. 1 în Sol minor și nr. 5 în Sol minor / Hungarian Dances No. 1 in G minor and No. 5 in G minor
Wolfgang Amadeus Mozart: “Sull'aria... che soave zeffiretto”, duet din opera “Le Nozze di Figaro” (”Nunta lui Figaro” / “The Marriage of Figaro”)
Jacques Offenbach: Barcarolle (“Belle nuit, ô nuit d'amour”), duet din opera “Les contes d'Hoffmann” (“Povestirile lui Hoffmann” / “The Tales of Hoffmann”)
Georges Bizet: Aria „Je dis que rien ne m'epouvante” din opera „Carmen”
Franz Lehár: Aria Viljei din opereta „Văduva veselă” / Vilja Song from the operetta „The Merry Widow”
Franz Lehár: Aria „Meine lippen sie küssen so heiß” din opereta „Judita”
Georg Friedrich Händel: Corul “Alleluia” din oratoriul “Messiah”, HWV 56 / ”Hallelujah” Chorus from the oratorio “Messiah”, HWV 56
Giuseppe Verdi: „Corul țigăncilor și al matadorilor” din opera „La Traviata” /
                           Chorus „Noi siamo zingarelle...” / „We are gypsy girls...”
                          - „Di Madride noi siam mattadori” / „We are matadors from Madrid”
Giuseppe Verdi: Corul țiganilor” din opera “Il Trovatore” (“Trubadurul”) / ”Chorus of Gypsies” from the opera ”The Troubadour”
Giuseppe Verdi: Corul robilor evrei”: ”Va, pensiero, sull'ali dorate” (”,Zboară, gândule, pe aripi de aur“) din opera “Nabucco” /
                          ”Chorus of the Hebrew Slaves”: ”Fly, thought, on golden wings” from the opera “Nabucco”
Carl Orff: ”O, Fortuna” din cantata profană ”Carmina Burana” / ”O Fortuna” from the scenic cantata ”Carmina Burana”

* Intrarea liberă / * Free Entrance

ANUNT
Filarmonica Oltenia Craiova achiziționează ”Servicii închiriere autocare” de ultimă generație cu șofer (3 autocare) de aproximativ 50 de locuri și o remorcă la unul dintre autocare, pe ruta Craiova - Petroșani și retur, în data de 03.06.2018. Valoarea estimată a contractului: 6.302,52 lei fără TVA. Data limită de depunere a ofertelor: 30.05.2018

Partener media traditional
Cuvantul Libertatii martie 2013

Parteneri media
gds    radio-sud
Radio Romania Muzical 2013 600 x 257      Radio Romania Cultural 600 x 257      Radio Romania Oltenia Craiova logo    TVR Craiova     Tele U Craiova
  Mozaicul 2013      Oltenia3TV      Jurnalul Olteniei-a  Mapamond oltenia-24 jurnal-de-craiova lupa

Muzeul de Arta    RAT Craiova copy    Ramada Plaza Craiova

Mercur Craiova        Floraria Nadia
Copyright © 2013. Toate drepturile rezervate.